Nowy koszyk 0 PLN

Klocki Cobi Vietnam War – Wojna w Wietnamie Nowość 2020

Klocki Cobi Vietnam War – Wojna w Wietnamie Nowość 2020

Klocki Cobi Vietnam War – Wojna w Wietnamie Nowość 2020

Polski producent klocków konstrukcyjnych firma Cobi poszerzyła swoją ofertę o nową serię klocków którą jest Cobi Wojna w Wietnamie.

Seria ta przedstawia pojazdy i figurki żołnierzy biorących udział podczas tego konfliktu który toczył się w latach 1955-1975.
W serii Cobi Vietnam War znajdziemy takie pojazdy jak:


Cobi czołg PT-76 będący na wyposażeniu armii radzieckiej. Model został bardzo wiernie odwzorowany i składa się z 737 elementów.

Po zbudowaniu tworzy czołg Cobi ma wymiary 26,5 cm x 11,5 cm x 12 cm. Posiada on ruchome koła z prawdziwymi gąsienicami, otwierany właz umożliwiający umieszczenie wewnątrz czołgu figurki Cobi. Czołg posiada też otwieraną pokrywę pod którą skrywa się silnik zbudowany z klocków. W zestawie znajdziemy również kanister na paliwo, siekierę oraz łam. W zestawie razem z czołgiem znajdziemy minifigurkę wietnamskiego czołgisty.

Klocki Cobi czołg PT-76 Vietnam War

Kolejnym popularnym zestawem z kolekcji jest samochód terenowy Cobi M151 A1 Mutt stanowiący wyposażenie armii amerykańskiej.

Ford MUTT M151 zastąpił bardzo popularnego Jeepa Willys’a i był produkowany od 1959 roku. Model samochodu terenowego Cobi składa się z 91 klocków wraz z kierowcą. W zestawie tym producent zrezygnował z naklejek a zastąpił je bardzo trwałymi nadrukami które nawet podczas intensywnego użytkowania zachowują swoją trwałość.

samochód tereneowy Cobi Ford M151 Mutt Vietnam War

W serii poświęconej konfliktowi w Wietnamie nie mogą też zabraknąć Cobi śmigłowiec HUEY który jest chyba najbardziej rozpoznawalnym sprzętem wojskowym z tamtego okresu.


Helikopter Cobi HUEY to bardzo dokładnie odwzorowany model w skali 1:35 składający się z 405 klocków. Wysokiej jakości nadruki na śmigłowcu naśladują charakterystyczne malowanie w barwach kawalerii powietrznej. W zestawie znajdują się dwie figurki Cobi amerykańskich żołnierzy w kamizelkach kuloodpornych wraz z karabinem M16.

Helikopter Cobi HUEY kawaleria powietrzna Vietnam War

Idealnym uzupełnieniem całej kolekcji jest zestaw Cobi 2038 w którym znajdują się figurki żołnierzy Cobi Vietnam War.

W opakowaniu znajdziemy figurkę żołnierza Wietkongu wraz ze słomkowym kapeluszem i uzbrojony w karabin AK-47 Kałasznikow. Żołnierza 101 Dywizji Powietrzno-Desantowej z karabinem M16. Trzecim jest żołnierz Marines ubrany w kamizelkę kuloodporną.

Figurki Cobi Vietnam War 2038

Cała seria klocków Cobi Wojna w Wietnamie jest bardzo dokładnie wykonana, daje ona również wiele możliwości zabawy Twojemu dziecku, stanowi również gratkę dla kolekcjonerów modeli wojskowych wykonanych z klocków.